Prywatny Detektyw, Biuro Detektywistyczne, Zdrady

Stenogramy - Tworzenie, Oferta, Cena

W obecnych czasach, wraz z rozwojem technologii, istnieje coraz więcej możliwości na rejestrowanie wywiadów, konferencji, wykładów czy rozmów – tych w których uczestniczymy oraz tych, których jesteśmy świadkami.

Postęp technologiczny sprawił, że oprócz profesjonalnych dyktafonów zaczęto używać do nagrań telefonów komórkowych czy kamer. Nie zawsze łatwo jest zrozumieć całą treść nagrania dlatego transkrybenci przesłuchują wiele razy tego typu nagrania, żeby z dokładnością przepisać całą treść.

Czy łatwo jest znaleźć dobrego, solidnego transkrybenta?

Ofert transkrypcji w internecie jest całe mnóstwo, jednak większość z nich jest pisana przez osoby, które nie zajmują się tym zawodowo i profesjonalnie lub przez tzw. booty (czyli programy do automatycznej transkrypcji).

Profesjonalna transkrypcja nagrań, zwłaszcza na potrzeby procesowe wymaga doświadczenia oraz użycia profesjonalnego systemu odsłuchowego. Nasze opracowania tworzone są przez osoby (a nie roboty) z dużym doświadczeniem, a każda transkrypcja jest przed wysłaniem do klienta sprawdzana przez drugą osobę.

STENOGRAMY Tworzenie, oferta, cena

Dobry transkrypt poza treścią wypowiedzi powinien zawierać również:

 1. Punkt czasowy danej wypowiedzi,
 2. Przyporządkowanie wypowiedzi do danej osoby występującej w nagraniu,
 3. Opis stan emocjonalnego osoby wypowiadającej się,
 4. Informacje o innych zdarzeniach akustycznych występujących w trakcie nagrania.

Etapy wykonywania transkryptu:

 • Wykonanie kopii nagrania dowodowego;
 • Odtworzenie nagrania;
 • Ocena długości i jakości;
 • Wstępne ustalenie ilości mówców;
 • Spisanie treści nagrania na podstawie wielokrotnego odsłuchu;
 • Weryfikacja spornych fragmentów nagrania.

Stenogramy – Oferta

Agencja Detektywistyczna Spectrum profesjonalnie wykonuje stenogramy z każdego rodzaju nagrań. Wykonujemy stenogramy na potrzeby procesowe, sądowe etc.
Wykonujemy:

 • Stenogramy pełne – odwzorowujące wszystko co się dzieje w nagraniach. Jest to wierny zapis tego co się dzieje w nagraniu, w którym oznaczymy osoby wypowiadające się (jeśli jest taka możliwość). W takim nagraniu oznaczamy również:
  – emocje (płacz, krzyk, śmiech itp.)
  – czas każdej wypowiedzi
  – dźwięki z otoczenia (płacz dziecka, telewizor itp.)
 • Stenogramy skrócone – w których pominięte zostaną powtórzenia, wtrącenia, błędy i inne zbędne elementy

Jak zlecić wykonanie stenogramu?

 1. Skontaktuj się z nami
 2. Określ swoje wymogi odnośnie stenogramów i dostarcz pliki
 3. Ustal termin realizacji i warunki cenowe
 4. Odbierz gotowe materiały

Stenogramy – Cennik

Przedstawione w poniższym cenniku stawki to jedynie informacja poglądowa. Usługi Agencji Detektywistycznej Spectrum w zakresie tworzenia zawsze wyceniane są indywidualnie.
Ostateczna cena jest uzależniona przede wszystkim od:

 • ilości materiałów, ich jakości, terminu realizacji,
 • konkretnych wymogów odnośnie stenogramu,
 • rodzaju (stenogram pełny /skrócony).
Rodzaj nagrania Cena netto za minutę
transkrypcja wywiadów
od 4.5 zł netto
transkrypcja konferencji (w tym naukowych)
od 4.5 zł netto
nagrania do rozpraw sądowych
od 6.9 zł netto
pozostałe
wycena indywidualna

Biuro bezpieczeństwa i doradztwa prawnego „Spectrum” to nie tylko szeroko pojęta Detektywistyka. Nasze biuro powstało również w odpowiedzi na potrzeby rynku w zakresie ochrony prawnej funkcjonariuszy i żołnierzy.
Nasz zespół składa się z prawników, aplikantów i studentów prawa, ale także z byłych funkcjonariuszy służb mundurowych znających pragmatykę służbową.
Poza doradztwem prawnym w zakresie prawa wojskowego oferujemy również usługi wywiadowni gospodarczej oraz usługi doradztwa prawnego dla firm i instytucji.
Posiadając uprawnienia zawodowe, licencję detektywistyczną wydaną przez Wydział Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a także posiadając wpis na listę przedsiębiorców wykonujących działalność regulowaną w zakresie usług detektywistycznych (MSWiA) – świadczymy usługi detektywistyczne w zakresie bezpieczeństwa biznesu.
Naszą misją jest dostarczanie aktualnych i wiarygodnych informacji w rozwiązaniach skierowanych do małych firm, korporacji, a także instytucji publicznych.
Mamy możliwości pozyskania informacji gospodarczych, które następnie hierarchizujemy i korelujemy ze sobą.
W kontaktach z naszymi klientami stawiamy na profesjonalizm, rzetelność, transparentność, zaangażowanie, dyspozycyjność oraz dyskrecję

5/5 - 27 ocen
Call Now Button